Havalandırma Denetimi

Havalandırma Denetimi

Firmaların, bilir kişi eşliğinde havalandırma denetimi yaptırması artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Yıllık bakımları ve kontrolleri yapılan havalandırma kanallarının her zaman daha verimli ve düzenli olarak çalışması sağlanmaktadır. Eğer yıllık bakımlarını yapmıyorsanız, ileri de havalandırma tesisatlarının düzgün çalışmaması neticesinde bir takım problemler ile karşılaşabilirsiniz.

 

Bütün bunların yanı sıra maliyeti düşürmek adına yapılan denetimsiz kontrollerden de sakınılmalıdır. Mümkün mertebe havalandırma tesisatının tamamı incelenerek bakımı ve onarımı ona göre yapılmalıdır.

 

 

Havalandırma Fan Seçim


Havalandırma fan seçimi en az havalandırmanın diğer yapıları kadar önemli bir unsurdur. Doğru tip havalandırma seçimi yapmak hem enerji tasarrufu hem de yüksek verimlilik sağlar. Ayrıca havalandırmanın uzun ömürlü olmasını da etkilemektedir.

 

Fan seçimlerinde en büyük etmen, havalandırmanın yapısı ve bulunduğu konumdur. Gerekli analizler yapıldıktan sonra bu etmenler göz önünde bulundurularak en doğru havalandırma fan tipi seçilmelidir. Bunu yaparken de maliyet düşüncesini bir kenara bırakmak gerekir. Neticede uygun olmayan bir fanın takılması ilerde karşılaşacak sorunları tetikleyeceği için size ekstra bir masraf çıkarabilir.